Veterinární poradna

Zadat dotaz

Stránka: 1 2 3 ... 8 9 10 11 12 ... 35 36 37 

Srdeční šelest

09.04.2014 - Hrušková

Dobrý den, mám 4 měsíčního klučíka pinče. Je to divoch a nemá žádné problémy jako je dušnost, únava, nechutenství atd. Nedávno mi bylo paní doktorkou při očkování sděleno, že má šelest na srdíčku. Máme jít na kontrolu kardioložce. Prosím je možné, že by to mohl být - jak jsem slyšela - růstový šelest. Mám o něj strach.
Dobrý den, u některých pacientů lze v průběhu růstu zaznamenat srdeční šelest. Tento příznak může po skončení růstu odeznít a tedy nezpůsobovat žádné klinické potíže. Toto se ovšem vyskytuje většinou u velkých až obřích plemen psů. Pokud se srdeční šelest zjistí u malého plemene ve velmi mladém věku většinou se jedná o nějakou formu vrozené srdeční vady. Vyšetření kardiologem je určitě doporučitelné. S pozdravem Leoš Krkoška, Ph.D.

Andulka

22.03.2014 - El

dobrý den mám jedno ročního andulaka a chtěla bysem se zeptat. No...totiž on má špinavý zobák a slepené pérja nad okem a já nevím co dělat. předem dekuji
Dobrý den, to by chtělo se zastavit u nejbližšího veterináře, ať Vám andulku vyšetří. Může se jednat o parazitární problém nebo také infekční. S pozdravem Leoš Krkoška, Ph.D.

Kocour

18.03.2014 - Kroščemová

Dobrý den,mám dotaz,náš kocour,který žije venku k nám chodí pouze na krmení,dnes ráno přišel a vypadal jinak.měl stále vyplazený jazyk,rozšířené zorničky a stále se olizoval,tak vypadal i večer,žere,chodí,jen při skoku na okno spadl.Celkově vypadá jinak,večer měl i velmi mokrou tlamičku,nevím jestli zrovna nepil.Bojím se zda to nemůže být vzteklina a zda,když jsem se snažila se mu podívat na zuby a šáhla na něj/ruce jsem si umyla/bych mohla tuto nákazu dostat.Děkuji
Dobrý den, tyto příznaky mohou být jakékoli onemocnění a nelze to podle popisu poznat. Ohledně vztekliny Vás musím uklidnit, jelikož klinikcé příznaky tohoto onemocnění vypadají jinak. V případě , že by potíže přetrvávaly nezbyde než se zastavit u vašeho veterináře. S pozdravem Leoš Krkoška, Ph.D.

Výměna zubů u štěněte

05.03.2014 - Kateřina Vašková

Dobrý den, chtěla bych se zeptat do kolika měsíců věku by měl být pes kompletně přezubený? Naší 10, 5 měsíční fence retrívra ještě nevyrostly v dolní čelisti pravděpodobně P4 premoláry. Už cca 2 měsíce tam má mezery. Děkuju předem za odpověď.
Dobrý den, veškeré dočasné zuby jsou vyměněny do 8 měsíce věku. Pokud i v tomto stáří chybí některý zub, může se jednat o obsenci vlastního zubu a tedy o neúplný chrup. Definitivně to rozřeší případně rentgen, kdy na snímku lze někdy nalézt kořen zubu, ale nedošlo k jeho prořezání přes dáseň. S pozdravem Leoš Krkoška

Útvar u morčete

02.03.2014 - Veronika Škáchová

Dobrý den, Našemu (skoro dvouletému) morčeti se objevila na straně tlamičky malá boule. Vypadá to jako nateklé štípnutí od komára. Muže to být i něco jiného? Mám kvůli tomu někam zajít, nebo počkat jestli to náhodou není jenom nejaký štípanec? Děkuji za odpověď.
Dobrý den, mohlo by se jednat o zánět pocházející od zubu a tedy nejlepší by bylo se zastavit u Vašeho veterináře at situaci posoudí. S pozdravem Leoš Krkoška, Ph.D.

Čívava

27.02.2014 - Hana Videnková

Dobrý den, mám takový dotaz. Chodím na veterinu kde jsem sice spokojená, ale příjdu si jako blázen,tak se chci nejdříve s někým poradit, nez tam opet vtrhnu. Naše fenka čivava 9 měsícu dohárala cca před měsícem. Hárání nesla dost špatně, nejedla, byla hodně špatná. Při hárání taky prodělala akutní zánět střev.Bohužel jsem navštívila veterináře v mém bydlišti který do ní nakapal dvě dcl infuze cca za 10 minut, takže začala ještě zvracet. Nakonec jsem zajela na svoji veterinu a tam jí dali dohromady. Celková doba léčení byla cca 10 dní. Teď jsem našla že fenka má na hlavě před ušima lysinky. Je to velké asi jako 5.koruna a má tam jen pár chlupů. Myslíte si že je to následek hárání a mám být v klidu a nebo mám zajet na veterinu? Ještě se mi zdá že začala víc pít, ale předtím pila hrozně málo, takže nevím. Jinak se zdá být dobrá.
Dobrý den, lysiny na kůže mohou i nemusí s háráním souviset. Vypadávání chlupů můžeme někdy pozorovat u zvýšené hladiny estrogenů během hárání. Pak problém po hárání odezní spontánně a není potřeba něco dělat. Častější je výskyt samostatného problému na kůži a s háráním to nesouvisí. Nejčastěji se může jednat o parazitární problém. S pozdravem Leoš Krkoška, Ph.D.

Kastrace feny

22.02.2014 - Klára

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat. Mám doma skoro 7 letou fenku jezevčíka. Fenka každý rok trpí menší falešnou březostí a celoročně jí trochu visí břicho dolů, ale tlustá není. Je tak akorát. Chtěla jsem ji nechat vykastrovat, ale bojím se zásahu do jejího organismu. Navíc si nejsem 100% jistá, jestli jí to pomůže. Co si o tom myslíte?
Dobrý den, co se týče falešné březosti po hárání, tak kastrace 100 % pomůže. Občas lze po pohlavním cyklu pozorovat zvětšení mléčné žlázy a vypadá to jako povislé břicho. Tam by také kastrace pomohla a mléčná žláza se bez hormonální stimulace sklidní. Pokud jsou povolené břišní svaly, pak kastrace nepomůže. U fen je spoustu problémú vázaných na pohlaví (nádory, mléčné žlázy, diabetes melitus, zánět dělohy, onkologické problémy pohlavních orgánů). Kastrací lze těmto patologiím účinně předcházet. Nevýhoda kastrace u malých plemen je pouze možnost zvyšovaní váhy při překrmování. S pozdravem Leoš Krkoška, Ph.D.

Ocas u křečka

21.02.2014 - Lenka

Dobrý den,prosím o radu.Mám zlatého křečka cca 2 roky,poslední dobou jsem si všimla,že má mokrý konec ocásku a dnes jsem zjistila,že jí s řitního otvoru vytéká bílá tekutina(zapáchá) - hnis?Je jinak čilá,hravá na pohled zdravá.Trus se zdá v pořádku,jí a pije bez problémů.Mohu jí nějak pomoci?
Dobrý den, pokud dochází z postiženého místa k výtoku nějkaé tekutiny, vemi pravděpodobně se může jednat o zánět nebo o hnisavý zánět. V první řadě je vždy potřeba ostříhat srst kolem zranění kolem problematického místa a následně provést vyčištění. Dobrý je například preparát Alfadin, což je roztok aktivního jodu. Před použitím je potřeba provést ředění s vodou 1: 20. S pozdravem Leoš Krkoška, Ph.D.

Zarůstání srsti po zranění

20.02.2014 - marie

Dobry den prosim Vas o radu mam 3 mesični stene pražskeho krisarika a na hlavičke mezi ouškama ma malou jizvičku chyby mu tam srst asi jak se pejskove hrali u maminky.Je možne sehnat neco aby mu tam znovu narastle srst ? dakujem za odpoved .
Dobrý den, pokud je zranění drobné a nedošlo k poškození chlupových folikulů za nějaký čas dojde k obnově srsti v takto postiženém místě. V opačném případě tam srst už nikdy nevyroste. Je nutno řici, že zarůstání je velmi individuální a liší se jedinec od jedince. Lze podávat například Biotin což je vitamin H nebo omega polynenasycené mastné kyseliny. Po těchto preparátech srst roste rychleji a je kvalitnější. S pozdravem Leoš Krkoška, Ph.D.

Březost

16.02.2014 - Miluše

Dobrý den mám krásnou velkou samici a osm měsísu marně čekám na mladé,asi pětkrát byla připuštěná,ale stále nic.Mužete mi poradit co mám děělat,aby byly mladé děkuji
Dobrý den, pro odpověď bych potřeboval vědět jaké zvíře mate doma. S pozdravem Leoš Krkoška

Veterinární poradna

ZAVŘÍT

Váš dotaz byl odeslán!

Napište Váš dotaz

Jméno *
Email *
Předmět *
Dotaz *
* Vyžadovaná pole