Veterinární poradna

Zadat dotaz

Stránka: 1 2 3 ... 9 10 11 12 13 ... 35 36 37 

Úhyn andulky

09.02.2014 - Vítězslav Štich

Může andulka umřít na únavu ? nebo mít nějákou chorobu, která na ní není vidět ?
Dobrý den, obě varianty jsou možné. Andulka může perakutně uhynout na stres například při manupulaci. Samozřejmě může mít skrytou nemoc, která se neprojeví a dojde k ůhynu také. S pozdravem Leoš Krkoška, Ph.D.

Troxocil

06.02.2014 - Roman Dlouhý

Dobrý den, měl bych dotaz týkající se prášku Troxocil 95 mg. Včera jsem v odpoledních hodinách mému psovi ( anglický mastif,6,5 roků, 105 kg) podal 2 tablety Troxocilu 95 mg z důvodu špatných zadních nohou. Chci se zeptat, do kolika dní by se mělo dostavit zlepšení. Děkuji za odpověď Dlouhý.
Dobrý den, tento lék patří do moderní skupiny nesteroidních antiflogistik. Pro názornost u lidí se podobný lék používá třeba s názvem Ibuprofen, Coxtral a podobně. Troxocil je lék vyvinutý pouze pro psy. Pokud jsou potíže u Vašeho pejska způsobeny ortopedickými problémy, tj. bolestivé klouby např. s artrozou účinek se dostaví skoro okamžitě. Pokud jsou potíže jiného charakteru například neurologického původu účinek nebude patrný vůbec. Důležitá je diagnostika a určení o jakou skupinu potíží se jedná. S pozdravem Leoš Krkoška, Ph.D.

Pooperační stav po kastraci

04.02.2014 - Michal

Dobrý den, máme 9měsíční fenu maltézáčka, jsme 4 dny po kastraci, rána klidná, ani si ji nelíže. Dostali jsme antibiotika a něco proti bolesti,zánětům. Fenka moc nejí, za to hodně pije, večer se nám stalo, začala knourat, vyplazený jazyk, chodila po bytě, nevěděla co s sebou. Další problém je , že v noci skoro vůbec nespí, každou hodinu je vzhůru a chodí po bytě. Je celkově taková smutná, špatně to snášíme, bylo to sluníčko. Je to po kastraci normální?Můžete nějak poradit co s tím. Děkuji
Dobrý den, někdy se může stát, že po břišní operaci jako je kastrace může být zvíře neklidné a může to nějakou dobu trvat. Bolestivost po takovém zákroku docela rychle ustupuje a dle našich zkušeností již druhý případně třetí den je již v pořádku. Pokud budou přetrvávat potíže či zvýšené pití (50ml/kg/den) tak bych určitě kontaktoval operatéra zda se nejedná o nějakou pooperační komplikaci. Důležité je zda byla předoperačně vyšetřena krev (hematologie, biochemie)zda bylo vnitřní prostředi u Vaši mladé fenky před takovým zákrokem v pořádku. S pozdravem Leoš Krkoška, Ph.D.

Úhyn z neznámých příčin

23.01.2014 - Karbanová

Dobrý den.Měla jsem dvě britská koťata 7 měsíců stará,(stejný otec jiná matka.)Kocourek již od příchodu k nám několikrát zvracivé příhody jednou i krev ve stolici,pokaždé dostal inj.proti zvracení a ATB poté se stav zlepšil.Před týdnem začal opět zvracet á 2hod. jen žluč, opět nasazena ATB ale stav se nelepšil,třetí den začal ochrnovat na zadní nohy a hlavně při otočení hlavy do prava ,vůbec nejedl,byl úplně apatický.Dr.doporučil MR ale s tím,že je to zřejmě nějaký nádor v CNS nebo menigitida.Stav se zhoršil tak,že musel být uspán.Mám strach o druhou kočičku nemohl to být FIP?Je možné takové rychlé zhoršení stavu?Ještě kocourek od narození "divně chodil"zadní nohy jakoby srnka,a zadeček měl trochu dolů-jako zkrácené šlachy.Je nějaké nebezpečí pro druhou kočku?Je to 8 dní a nevypadá nemocná.Děkuji
Dobrý den, vzhledem k tomu, že neznáme přesnou příčinu úmrtí prvního kotěte, tak lze jen spekulovat jestli je ohroženo i druhé kotě. Zálěží jestli byla provedena důkladnější diagnostika, například vyšetření krve popřípadě další. Podle popisu se spíše nejedná o nějakou infekci a tedy bych se nebál o druhé kotě. S pozdravem Leoš Krkoška, Ph.D.

Vypadávání srsti u králíka

19.01.2014 - Johana V.

Dobrý den, mám dva zakrslé králíky a viděla jsem ,že jim začaly padat chomáčky chlupů. Na nich to není moc vidět ,ale bojím se o ně. Často na sebe z radosti skáčou napadlo mě ,že si je třeba omylem vytrhnou drápky.Děkuji za odpověd.
Dobrý den, mechanické vytrhávání chlupů při hře je samozřejmě možné, ale mohlo by se jednat i o jiný dermatologický problém. Srst vypadává například při parazitárním onemocněním. Kůže je v tomto případě většinou svědivá a vyskytují se na ní stroupky. U mykologických onemocnění,které jsou také velmi časté, zůstává kůže většinou klidná a chloupky vypadají spíše jako ulámané. S pozdravem MVDr. Michala Součková.

Boulička u fretky

15.01.2014 - Nikola

Dobrý den, mám dotaz ohledně naší fretky (stáří 3,5let). Nedávno jsem si všimla, že má na kůži (na boku zadní části bříška) malý výrůstek. Dnes jsem, ale koukala, že ho má roškrábaný a všude kolem má zaschlou krev, není přesto bohužel vidět, zda se výrůstek nezvěčil. Každopadně zakrvavěné místo je velikosti jednokoruny. Už asi před rokem na tom samém místě měl to samé, ale roškrábání bylo minimální a poté to zmizlo. Na různých fretčích fórech jsem se dočtetla, že by to mohl být např. nezhoubný nádůrek. Děkuji
Dobrý den, na kůži u fretek se vyskytuje celá řada tumorů. Některé jsou zhoubné, některé nezhoubné. Pokud je to svědivé a mění to velikost, mohlo by se jednat například o mastocytom, který patří mezi ty méně příjemné tumory. Doporučila bych cytologické vyšetření. S pozdravem MVDr. Michala Součková.

výtok u křečka

15.01.2014 - Lubiková

Dobrý den, mám křečka džungárského starého 2,5 roku, je to samička. Nedávno jsem u ní v kleci objevila krev, prohlédla jsem ji a zjistila že je z oblasti pohl. orgánu, vatovou tyčinkou jsem krev otřela a vyměnila podestýlku (piliny). Další den tu krev byla znovu, opakovala jsem tedy proces. Den poté tu krev už skoro žádná nebyla ale příšlo mi že se jedná o jakýsi výtok takové lehce hnědé barvy, dnes měla u pohl. orgánu takový malý (krev v kleci žádná)stroupek. Jinak pořád stejně jí i pije, je normálně aktivní ačkoliv trochu víc spí. Prosím poraďte máme navštívit veterináře? Co by to mohlo být? Je už poměrně stará nepomohly by Bachovi kapky? Předem děkuji za odpoveď.
Dobrý den, je potřeba zjistit, zda krev a výtok pochází z pohlavních orgánů či z rány u pohlavních orgánů. V případě výtoku z pohlavních orgánů se může jednat o zánětlivé či onkologické onemocnění v pochvě nebo na děloze. V případě výtoku mimo pohlavní orgány se může jednat o absces, infikovanou ránu. Pokud obtíže přetrvávají, navštívila bych veterinárního lékaře. S pozdravem MVDr. Michala Součková.

čůrání doma

14.01.2014 - Lucie

Dobrý den, mám dotaz ohledně svého Pražského Krysaříka, kterému včera byly 2 roky. Mám ho od jeho 6 měsíců a odnaučovala jsem ho čůrat doma. Povedlo se, i když to byl boj. Pořídily jsme mu záchod psí kdyby náhodou jsem se zdrželi v práci, aby to vykonal tam. A sem tam to využije. Posledních 5 dnů nám chodí čůrat na jedno a to samé místo do chodby. Dala jsem tam noviny a on se vyčůral těsně vedle toho. Pokaždé kdy se vyčůrá na tu chodbu zaleze na své místečko a nevíme ani o něm. A dělá to i přesto, že spolu chodíme pravidelně 3x denně ven vyvenčit se. Nevím zda na něj má vliv, že za 14 dnů porodím našeho prvorozeného syna nebo co se stalo. Věnujeme se mu pořád stejně jak v hraní tak i v mazlení, když si sám přijde a řekne. Poradíte prosím??
Dobrý den, opravdu by se mohlo jednat o psychologický problém. Pro jistotu bych ale vyloučila onemocnění močových cest, minimálně mikroskopické vyšetření močového sedimentu.S pozdravem MVDr. Michala Součková.

černé skvrny a tečky ve slabinách

13.01.2014 - Michaela Novotná

Dobrý den, mám fenku yorkšírského teriéra a cca. před měsícem se jí na vnitřních stranách stehen udělali černé fleky na kůži (vypadá to jako špína), kůže jí nesvědí, neloupe se, není nijak cítit a do toho má na bříšku pár černých teček, které jsou jakoby zarostlé a jdou vyndat pouze pinzetou. Fenku každý týden koupu, ale nepomáhá to. Děkuji za odpověď.
Dobrý den, pigmentace v tříselné oblasti je velmi častá a může se objevit až s věkem. Co se týká černých teček, pravděpodobně se jedná jen o ucpané mazové žlázy. Jestliže je kůže klidná a fenka si slabin nevšímá, není návštěva veterinárního lékaře nutná. S pozdravem MVDr. Michala Součková.

Boulička u králíka

08.01.2014 - Veronikia

Dobrý den, chci se zeptat. Mám zakrslého králíčka, bude mu teprve rok. Tento týden jsem si všimla, že má na bříšku bouli. Problém je, že na břicho si nenechá ani šáhnout ani před tím než ji ta měl. Jinak je pořád velice čiperný Mohlo by to být něco vážného? Nebo co by to vlastně mohlo být? Předem děkuji za odpověď
Dobrý den, v úvahu připadá absces, ohraničený zánětlivý proces, který vzniká nejčastěji po poranění, nebo kýla - pupeční nebo traumatická, která vzniká také nejčastěji pomporanění, a nebo se může jednat o onkologický proces, který je ale vzhledem k nízkému věku nepravděpodobný. Tyto příčiny by veterinární lékař při vyšetření měl rozlišit. S pozdravem MVDr. Součková.

Veterinární poradna

ZAVŘÍT

Váš dotaz byl odeslán!

Napište Váš dotaz

Jméno *
Email *
Předmět *
Dotaz *
* Vyžadovaná pole