Veterinární poradna

Zadat dotaz

Stránka: 1 2 3 ... 23 24 25 26 27 ... 35 36 37 

kašel u zakrslého králíka

30.01.2012 - Pavla Kubná

Dobrý den, máme zakrslého králíčka cca měsíc a asi týden vydává zvuky jako když pšíká - rychle, víckrát za sebou. Nic jiného nepozoruji. Má kašel? Je potřeba s ním jít k veterináři? Myslím, že máme doma teplo a v průvanu také není. Děkuji
Dobrý den, z popisovaného stavu by se mohlo jednat o kašel a tedy o zánět dýchacích cest. V tomto případě bych veterinárního lékaře vyhledal. S pozdravem Leoš Krkoška, Ph.D.

Svědění kůže u yorkšíra

30.01.2012 - Martin Král

Dobrý den, mám 4 letého yorkšíra. Stále se škrábe jako by ho něco svědilo. Byl jsem s ním na veterině a dívali se mikroskopem a posílali i vzorky do laboratoře. Nepotvrdila se ani plíseň, ani paratziti. Dostal jsem pro něj Lososový olej na zlepšení srsti. Pozoruji i drobné pupínky na kůži. Pupínky se dají zmáčknout a jde z nich jakoby bílý tuk. Na to jsem upozorňoval i na veterině a bylo mi řečeno, aby jsme pupínky vždy vymáčkli a vydesinfikovali Betadinem. Od malička nejí granule, ale vaříme mu. Dostává maso (kuřecí, hovězí nebo vepřové), zeleninu (mrkev, petržel, celer, někdy salát, někdy brokolice) a rýži nebo ovesné vločky. Zkoušíme i dle doporučení vynechat kuřecí maso cca 2 týdny, ale stále se škrábe. Mohu Vás poprosit o radu? Děkuji K.
Dobrý den, svědění kůže u Vašeho yorkšíra může být způsobeno velkou skupinou onemocnění. V první řadě je potřeba vyloučit či potvrdit parazitární onemocnění. Někdy samotného původce nezachytíme s kožním seškrabu, ale i přes to může v kůži být přítomen. Tedy se použije širokospekratální preparát, který likviduje vše co se týče ekto i endoparazitů. V další skupině jsou zánetlivé stavy, což by možná odpovídalo na Váš případ. Pokud jsou v kůži pustuly vyplněné nějakým sekretem je potřeba ho vyšetřit cytologicky a případně mikrobiálně a nasadit antibiotika. Další skupinou jsou alergické stavy. Dnes jsou k dispozici alergologické testy z krve, kterými máme možnost potvrdil řadu alergických onemocnění. Tedy ve Vašem případě bych prováděl další důslednou diagnostiku co svědění způsobuje. S pozdravem Leoš Krkoška, Ph.D.

Trus u králika

22.01.2012 - Veronika Ambrozová

Dobrý den, k letošním Vánocům jsem dostala Teddy králíčka. Doposud kakala pouze tvrdá hovínka, ale už posledních 14 dní pozoruji, že má hovínka měkká a lehce zapáchající. Chtěla jsem se zeptat jestli je to normální, nebo je to třeba špatnou výživou. Děkuji mnohokrát za odpověď.
Dobrý den, králík má dva druhy trusu. Jeden je tvrdý v podobě bobků. Druhý je měkkčí. Králík je pseudokoprofág, to znamená, že část svéhj trusu požírá, aby se obohatil o vitamíny skupiny B. Jestliže je trus delší dobu měkký a dokonce zapáchající, je potřeba ho vyšetřit. Mohlo by se jednat o infekci kokcidiema, případně o jinou bakteriální infekci. S pozdravem Leoš Krkoška, Ph.D.

Potíže se zabřeznutím

22.01.2012 - Němcová Jitka

Dobrý den,mám 5letou jezevčici dvakrát měla štěnataPoslední dvě hárání byla nakryta jiným psem,ale nezabřezla.Muže být vina v psovi.Mám fenku nechat vyšetřit.Děkuji Němcová
Dobrý den, jestliže Vaše fenka již štěňata měla, je možné, že se problém vyskytl u samce. Kvalita ejakulátu se dá velmi dobře vyšetřit a posoudit tak schopnost oplození. Některá pracoviště toto vyšetření provádějí. Samozřejmě nesmíme zapomínat na stanovení ideálního termínu oplození u samice. S pozdravem Leoš Krkoška, Ph.D.

kožní problémy

21.01.2012 - Viera Zoľáková

Dobry vecer. Moj 4-rocny westik ma kozny dlhodoby kozny problem. Napriek tomu, ze navstevuje veterinara a stale mu nieco naordinuju, problem sa dokonca rozsiril. D oteraz sa mu tvorili chrasticky v okoli chvosta, nad chvostom a pod chvostom, teraz ich ma po celom chrbate a zadnej casti krku az po usi a zacali sa tvorit aj na bokoch, stehnach a bruchu. Poslednykrat mu bol naordinovany Imaverol, ale nepomohol. Krmivo samozrejme davam kvalitne, senzitiv. Sampon pouzivam urceny veterinarom. Dakujem za pomoc.
Dobrý den, těžko se dá takto poradit co by mohly být skutečné potíže. Podle popisované lokalizace lézí kolem ocasu a šíření na hřbet by se mohlo jednat o problém s blechama. Je potřeba důkladné vyšetření přítomnosti samotných blech a blešího trusu. Samozřejmě je nezbytné zaměřit se i na další parazity. Je důležité, zda popisované problémy jsou svědivé a obtěžují vašeho psa či nikoli. Asi se nevyhnete návštěvě na nějakém veterinárním pracovišti, kde se někdo specializuje na kožní problémy. S pozdravem Leoš Krkoška, Ph.D.

Epileptické záchvaty

20.01.2012 - Dašková

Dobrý den, mám 2 letou čivavu, která v pondělí ve 23.30 měla záchvat, který trval 3 minuty a v pět ráno v úterý měla další asi 5 min..Myslím si, že to byl epileptický záchvat, jelikož byla celá křečovitá a měla hleny v ústech. Byla jsem u veterináře, který jí vzal krev,ale žádný zánět se nepotvrdil. Zajímalo by mě z čeho záchvat mohla dostat a zda ji mám nechat udělat nějaké testy,aby se předešlo dalším záchvatům nebo byla zjištěna epilepsie. Mám strach ji nechávat samotnou doma. Je totiž extrémně malá a ve dvou letech vypadá jak štěně a váží 1kg, tak se obávám,aby přežila další záchvat. Je možné, že po těchto záchvatech se jí změní i povaha? Příjde mi, že se bojí víc než obvykle a není už takový živel. Může to být jen únava ze záchvatů? Je možné ji nechat u Vás vyšetřit? Děkuji Dašková
Dobrý den, popisované záchvaty mohou skutečně odpovídat tak zvané idiopatické epilepsii. Ovšem situace není tak jednoduchá jak by se zdálo. Neurologické záchvaty mohou být způsobeny i jinou příčinou. Například při zánětu mozku a mozkových blán se vyskytují stejné záchvaty, nebo u portosystémových zkratů v játrech se také vyskytují podobné záchvaty. Je potřeba provést další vyšetření. Samotná idiopatická epilepsie jako taková se prokázat nedá, pouze vyloučením všech ostatních možných příčit se dospěje k diagnóze idiopatická epilepsie. Léčba se odvíjí od četnosti a intenzity záchvatů. Většina pacientů s epilepsií se daří velice dobře dlouhodobě léčit. Povaha se při tomto onemocnění nemění. Pro případné další dotazy nás můžete kontaktovat také telefonicky. S pozdravem Leoš Krkoška, Ph.D.

Aplikace Promerisu u kočky

19.01.2012 - Marie

Dobrý večer, prosím kdy je možno vykoupat kotě po aplikaci spot-on ProMeris? Děkuji za odpověď.
Dobrý den, spolehlivý interval po aplikaci tohoto preparátu na koupání je 5 dní. S pozdravem Leoš Krkoška, Ph.D.

Pooperační stav

18.01.2012 - Helena

dobrý den.. moc vás prosím o radu... jsme druhý den s kočičkou po kastraci a vůbec nechce pít.. zkouším jí dodat tekutiny injekční stříkačkou, ale po tom také moc netouží.. kolikrát denně jí můžu dát pít a jaké množství tímto způsobem... abych jí nějak neublížila.. mockrát děkuju za ospověď...
Dobrý den, jestli jste po břišní operaci a něco není v pořádku je potřeba, aby se na pacienta podíval operující lékař. Občas se stane, že zvíře po podobném zákroku málo pije nebo nepije vůbec. V takovém připadě je potřeba provést infuzní terapii a tím provést rehydrataci pacienta. S pozdravem Leoš Krkoška, Ph.D.

Chronický zánět v uchu

17.01.2012 - Kateřina Chbotská

Dobrý den,máme 8letou fenku amerického kokra ,již více jak rok jí trápí hnisavý zánět ucha a druhé ucho má tak zduřelou sliznici,že se nedalo ani cistit.Od veterináře jsme měly již nesčetné druhy kapek-antibiotik i perorálních antibiotik.Dále nám navrhli ablaci zvukovodů,ale to již neuslyší a máme obavy i z rizika anestezie.Nyní jsme se uchýlili k přírodnímu produktu-dubové kapky,úspěch to přineslo v tom,že to zcela neprůchodné ucho zčásti oplasklo a dá se čistit.Prosím o radu jak jí pomoci.V druhém uchu je stále hnisavý sekret.Děkuji.
Dobrý den, pokud se v uších vyskytují okakované záněty, v první řadě se provádí mikrobiologické a cytologické vyšetření sekteru, který tam vzniká. Na základě výsledků se pak nasadí cílená léčba. Dlouhodobé používání léků, které nefungují mohou vyvolat vznik rezistence u mikroorganismů. Kokršpaněl má vzhledem k anatomickému uspořádání zvukovodu velké predispozice k opakovaným zánětům. Ještě před definitvní ablaci zvukovodu lze použít ještě jeden chirurgický postup. Jedná se o částečnou resekci zvukovodu dle Zeppa. Při tomto chirurgickém zákroku se nepoškodí bubínek, jen se změní anatomické uspořádání a dojde k úpravě vhodných mikroklimatických podmínek pro množení patogenních mikroorganismů. Resekce dle Zeppa funguje u devíti pacientů z desíti. Mnohonásobně sníží počet zánětů, které pacienty trápí. S pozdravem Leoš Krkoška, Ph.D.

Zánět spojivek

16.01.2012 - Nikola

Dobrý den, máme cca 10 dní králíčka teddy. Narozen je 27.10.2011. Levé oko má kolem takové růžové a pod okem furt slepené chloupky. Druhé oko vypadá úlpně jinak. Nevíte co by to mělo být? Děkuji Vám za odpověď.
Dobrý den, v levém oku vašeho králíčka je pravděpodobně zánět. Je potřeba ho vyšetřit a nasadit vhodný lék ve formě kapek. Vyšetření je nezbytné, neexistuje jeden univerzální lék, který léčí vše. Léky, které se použijí nevhodně mohou dokonce nemocné oko poškodit. S pozdravem Leoš Krkoška, Ph.D.

Veterinární poradna

ZAVŘÍT

Váš dotaz byl odeslán!

Napište Váš dotaz

Jméno *
Email *
Předmět *
Dotaz *
* Vyžadovaná pole