Veterinární poradna

Zadat dotaz

Stránka: 1 2 3 ... 27 28 29 30 31 ... 35 36 37 

11.05.2011 - Lucie

Dobry den,mame civavu,ktera je 15hodin po porodu,narodili se dve stenatka,porod probehl skvele a stara se o ne velmi dobre.Stara se o ne tak,ze se od nich nechce ani na chvilicku odpoutat a tim padem se nechce jit vycurat a popripade vykalit.Tak bych rada vedela,jak si mam donutit se jit aspon vycurat.
Dobrý den.Nemějte strach,že se Vaše fenečka nevyčůrá.Nechte to na ni. Maximálně se počůrá pod sebe.At se štěnátkům daří! S pozdravem MVDr.T.Cvilinková

poporodní stav u feny

15.03.2011 - Lenka

Dobrý den, Mám feneku 12 hodin po porodu. Je to krátkosrstá čivava. Porod měla klidný a rychlý ani žádné komlikace neměla. Prodila 3 štěňata a jedno znich nepřežilo. Teď odpočíva a stara se o štěňátka bezproblemu. Má ale zrychlené dýchání. Proto jsem se chtěla zeptat jestli je to normalní. Děkji za odpověď
Dobrý den, průběh březoszi a porodu je pro fenu velmi zatěžující. Poporodní stav může mít různé podoby. Důležité je, aby fena dobře pila, přijímala krmení, starala se o štěňata, měla dostatek mléka. Byla veselá a venku přiměřeně aktivní. Po porodu je vždy doporučované udělat kontrolní vyšetření dělohy ultrasonografem, zda je vše tak jak má být. V opačném případě je potřeba navštívit veterináře. S pozdravem Leoš Krkoška, Ph.D.

onemocnění prostaty

12.03.2011 - Hana Janoušková

Dobrý den, u našeho psa NO 7let byla diagnostikována po vyšetření ultrazvukem zvětšená prostata s cystami (pravděpodobně onemocnění paraprostatická cystóza). Veterinářem nám bylo jednoznačně doporučeno nasazení antibiotik a kastrace. Jaký je Váš názor a jaky by jste postupoval Vy? U Vás na webu jsem našla článek, že tento postup je již zastaralý a něco o použití hormonů. Děkuji.
Dobrý den, v tomto případě záleží zda má Váš pes klinické příznaky onemocnění prostay či je to vedlejší nález. Pokud je v prostatě zánět, je nasazení antibiotik na místě. Dříve se skutečně kastrace doporučovala, což bylo definitivní řešení a chvatel již nikdy nemohl svého psa využít chovatelsky. Dnes jsou na trhu dva hormonální preparáty, které léčí prostatu bez nutnosti chirurgie. Preparát Suprelorin je pokožní čip, který funguje 6 měsíců. Zastaví produkci testosteronu ve varlatech a tím dojde ke změnšení vlastní tkáně prostay. Po šesti měsících si můžeme vyhodnotit jaký účinek na prostatu léčba měla a je dost času se rozhodnout co dělat dál. S pozdravem Leoš Krkoška, Ph.D.

březost

11.03.2011 - Květa Komínková

Dobrý den,chtěla bych se zeptat jestli může fenka vstřebat plod do 35 dne březosti(nebo ještě déle)po nějakém stresu nebo i po ultrazvuku.Moje fenka je dosti bázlivá a kdy byste doporučovali ultrazvuk,předem děkuji za odpověď a přeji hezký den Komínková
Dobrý den, v době kolem 35. dne březosti již fena plody vstřebat nemůže. Pokud se jedná o diagnostiku případně březosti ultrasonograficky tak se dělá 25. den od posledního krytí. Vše se dělá šetrně a neznám případ kdy by fena po ultrazvuku potratila. S pozdravem Leoš Krkoška, Ph.D.

chronický průjem

01.03.2011 - Kristýna Fridrichová

Dobrý den, mám dotaz ohledně feny leonbergera, kterou chovám. (6,5 let, 60 kg) Trpí již dlouhou dobu chronickým průjmem a problémy s vyměšováním (několikrát denně s nevalným výsledkem) a krví ve stolici - vždy léčeno krátkodobě ATB, která zabrala, avšak problém s krví se po čase vrátil. Byla dělána diagnostika stolice s výsledkem parazitologie 0, chemie - zvýšené tuky a byla nalezena bakterie Clostridium perfringens - aplikována ATB Marbocyl 80 po dobu 3 týdnů. Nyní je fena týden po skončení léčby, stolice již téměř tuhá, avšak na konci vždy přejde do průjmu a je krvavá. Fena má velmi časté nucení na stolici (třeba i 20x denně) a vyměšování jí dělá potíže, občas i kňučí, z čehož usuzuji, že má bolesti. Krmíme Royal Canin Giant, po celý život bez problémů, nyní jsme vyzkoušeli Eukanubu, potíže stále trvají. Pravděpodobně budeme muset absolvovat kolonoskopii či podobné vyšetření v anestézii, neboť kvůli velké citlivosti končeníku ji není možné vyšetřit za plného vědomí. Chtěla jsem se tedy zeptat, jestli Vás nenapadá, co by její problémy mohlo způsobovat či zda-li jste se s podobným případem již nesetkal. Ačkoliv se pohybuje venku, přítomnost cizího tělesa je nepravděpodobná, neboť nemá ve zvyku kousat věci a krmíme pouze granulemi. Ještě dodám, že fena je aktivní, potravu přijímá normálně a kromě výše popsaných problémů je v pořádku. Moc děkuji za odpověd, K. Fridrichová
Dobrý den, pokud průjem trvá více jak tři týdny, nazýváme ho chronickým a takt se k němu také musí přistupovat i diagnosticky, Je potřeba rozlišit zda se jedná o průjem pocházející z tenkého či tlustého střeva. Mezi základní vyšetření je vyšetření krve (hematologie, biochemie), vyšetření na slinivku břišní, parazitologie trusu, chemie trusu, stanovení kyseliny listové a B12. Je potřeba vyloučit zda se nejedná o intoleranci krmení či alergickou reakci na krmení. Dále se může jednat o bakteriální přerůstání, dráždivý tračník atd. Možností je spousta. Chce to trpělivost a systematicky vylučovat diferenciální diagnozy. S pozdravem Leoš Krkoška, Ph.D.

pupeční kýla

27.02.2011 - Tereza Čajkovská

Dobrý den, Mám ročního psa Rexe kříženec ovčáka a jezevčíka nedávno se mu v oblasti pupeční šnůry oběvila bulka byla velká asi jako půlka jablka veterinar se na to moc nedival a rikal ze to je mozna kýla ze se to vztreba. je pravda ze se boule zmensila zato jeste více stvrdla tak ze nejde promáčknout. zda se ze neni bolestiva Rexik neknuci pri ohmatani ale má stazene ouška dozadu. Můžete mi poradit o co se jedna a jak postupovat aby se nestalo nejhorsi kdyby ta boule znamenala neco více,popripadne kolik se pozaduje za operaci? Děkuji za odpoved Tereza Čajkovská
Dobrý den, v tomto případě nejspíše došlo vlivem růstu k zůžení kylní branky. Obsah v kylním vaku se tak stal nepohyblivý a na pohmat tvrdší než před tím. Osobně bych doporučil tuto kýlu odstranit chirurgicky. Je to velmi jednoduchý a bezpečný zákrok. S pozdravem Leoš Krkoška, Ph.D.

špatný výživný stav

24.02.2011 - petr.slavkovský

Dobrý večer ,chtěl bych se zeptat mame 10leteho psa ,a je nějaký vyhublej tak mu davám ryži a kuřecim masem a když má ryži trochu vodnatou a nebo vyvar z masa tak se počurá při jidle,a jsou mu vidět žebra a pateř jako kdyby tam měl zuby,jinak jsem mu daval fitmin to zase prděl a moc to nevonělo,předem děkuji za informaci pozdravem slavkovský petr
Dobrý den, ztráta tělesné váhy může být způsobeno i nějakým probíhajícím onemocněním a v takové případě nelze poruchu upravit pouze krmením. Faltulence, jak vy říkáte "prdění" je zcela normální a svědčí a o správné mikrofloře ve střevech. S pozdravem Leoš Krkoška, Ph.D.

dávkování léčiv

23.02.2011 - Pája Remsová

Dobrý den, mám 9-ti letého psa erdelteriera /32kg/. Asi před půl rokem měl podle veterinářky slabý epileptický záchvat. Bral 2x týdně vitamín B forte. Po dalším záchvatu mu byly udělány krevní testy a zjistilo se že má sníženou funkci štítné žlázy. Dostal Euthyrox 150-2x denně 2 tbl. Asi měsíc po měl další záchvat s trochu agresivním projevem. Tak mu paní veterinářka dala ještě Pheanamal-2x denně 1,5tbl. Po 3.měsících byl na kontrolním testu a Euthyrox 150 mu navýšili na 2x denně 3 tbl. Pejsek je velice žravý, ale má pocit nenasycenosti, hodně pije, občas má potíže s motorikou, je nervozní a často zrychleně dýchá. Také působí jakoby nafouklým dojmem. Paní veterinářka říkala, že má sice vysoké dávky léků, ale že to potřeba. Naposledy měl záchvat před pár dny kdy se i dusil zapadlým jazykem. Chci se zeptat zda není předávkovaný a zda je léčba správná. Také dostal před zhruba rokem implantát Suprelorin, jestli to může s nějakými potížemi souviset. Děkuji moc za Vaší odpověď! Remsová
Dobrý den, podle popisu váhy a dávky naordinovaných léčiv u Vaší veterinářky jsem došel k závěru, že dávky jsou správné. Nedochází u všeho pejska k předávkování. Preparát Suprelorin nemůže souviset se současným klinickým stavem. S pozdravem Leoš Krkoška,Ph.D.

brachycephalický syndrom

29.01.2011 - Kateřina Sedláková

Dobrý den.Mám ročního fr.buldočka.CHtěla jsem se zeptat na operaci,nevím jestli je to zprávně měkkého patra?Prý se to dělá kvůli jejich zhoršenému dýchání a chrápaní.Pejskovi se uleví lépe prý snáší teplo a líp dýchá.Co je natom pravdy a provádí se to běžně?Cena takového zákroku je zhruba kolik.Děkuju za odpověd
Dobrý den, prodloužené měkké patro je součástí tak zvaného brachycefalického syndromu. Jedná se o několik anatomických anomálií, jež jsou příčinou obtížného dýchání u postižených zvířat (kolaps průdušnice, prodloužené měkké patro, everze laryngeálních váčků, zůžené nozdry). Operace měkkého patra se dělá pouze v případech, kdy má pacient vážné klinické příznaky. Mezi ně patří obtížné a namáhavé dýchání obtěžující pacienta, hlasité noční chrápání. Občas je situace tak vážná , že postižené zvíře nemůže nadechnout a dochází k cyanoze sliznic. V takovém případě je chirurgické řešení indikováno. S pozdravem Leoš Krkoška, Ph.D.

Rhinitis u králika

28.01.2011 - prášilová andrea

Dobrý den pane doktore můj zakrslý králík má rýmu můžete mi poradit jak mu můžu pomoci?je možné po roční pauze začít znova očkovat?velice vám děkuji.
Dobrý den, může se jednat o virový nebo bakteriální zánět. Pokud má králíček hnisavý výtok z obou nosních dírek je indikována léčba antibiotiky. Více posoudí až Váš veterinář. S očkováním bych počkal až bude úplně klinikcy zdráv. S pozdravem Leoš Krkoška,Ph.D.

Veterinární poradna

ZAVŘÍT

Váš dotaz byl odeslán!

Napište Váš dotaz

Jméno *
Email *
Předmět *
Dotaz *
* Vyžadovaná pole