Veterinární poradna

Zadat dotaz

Stránka: 1 2 3 ... 28 29 30 31 32 ... 35 36 37 

Očkování nalezence

16.01.2011 - Kristýna Hendrychová

Dobrý den! Dnes jsme si vzali od přátel nalezeného kocoura. Je mu asi půl roku a je zvyklý na pobyt doma. Nevíme tedy, jestli byl již očkován nebo nikoli. Co v takovém případě máme dělat? Má se očkovat znovu nebo dá se nějak zjistit, jestli očkován je? A dále bych se chtěla informovat, kolik stojí očkování u Vás na klinice a kolik kastrace, kterou máme v plánu učinit za půl roku? Děkuji za odpověď K
Dobr den. Provedené očkování lze laboratorně zjistit, ale to by finančně přesáhlo částku , kterou by stála nová vakcína. Pokud mame nalezence tak se bere jako by nebyl očkovaný. Vakcinace u nás na klinice stojí asi 430 korun, kastrace v kvalitní anestezii kolem 700.-. S pozdravem Leoš Krkoška,Ph.D.

Útvar na kůži hlavy

06.01.2011 - Hanka

Moje 12tiletá fenka křížence má cca půlroku (možná déle, ale nevšimla jsem si) drobný růžový výrůstek na hlavičce. Vypadá to jako drobná bradavička, velikosti zrnka čočky, pejska zjevně nesvědí ani se tento výrůstek nijak výrazně nemění. Přesto při brzké návštěvě veterináře chci prodiskutovat možnost odstranění. Jaké možnosti odstraněné lze očekávat? S ohledem na věk psa a jeho koncici bych se chtěla vyhnout uspání. Děkuji za odpověď.
Dobrý den, uvedený útvar by mohl být i nádorový proces. Pro bližší určení se odebírá injekční jehlou vzorek na cytologické vyšetření pod mikroskopem. Pokud by se jednalo o nádorový proces je potřeba provést chirurgické vyjmutí. Pokud se jedná o netumorózní proces lze provést odstranění pomocí tekutého dusíku tzv. kryalizací v lokální anestezii. S pozdravem Leoš Krkoška,Ph.D.

Vypadávání chlupů

02.01.2011 - Kateřina

Dobrý den mám 5ti letou fenku.Poslední dobou jí padají chlupy.Na hřbetě má úplně holá místa.A její kůže je zarudlá.Nedávno jsem ji koupala a použila jsem lidský šampón.Může to mít ten následek? Mockrát děkuji za odpověď!!
Dobrý den, v případě, že potíže se srstí začaly po použití lidského šamponu je toto možné. Může dojít k reakci na použité suroviny. Popisované příznaky jinak mohou být způsobeny celou škálou příčin, které lze posoudit pouze při návštěvě u veterináře. S pozdravem Leoš Krkoška, Ph.D.

dysplazie kyčelního kloubu

11.12.2010 - Eva Kabíčková

Dobrý den, máme 10-letou fenku německého ovčáka. Má artrozu zadních pacek a výrůstky na kyčlích. Jednou měsíčně bere Trocoxil 95 mg a brala Alavis. V televizi teď ukazovali, že v Čině pro staré psy používají kyslíkovou terapii, aby pes netrpěl bolestí. Existuje něco takového i u nás a případně za jakou cenu? Děkuji mnohokrát za odpověď
Dobrý den, management artrozy v kyčelních kloubech se provádí podáváním látek s analgetickým účinkem, to je šitení boelsti. Dále se podávají nenasycené mastné kyseliny (pupalka dvouletá, omega 3 nenasycené m.kyseliny). Také existují veterinární ortopedické diety, Hills J/D, Purina proplan JM , které pomáhají v těchto stavech. Nezanedbatelné je také provádět rehabilitační cvičení postižených koubů. Vámi zmiňovaná kyslíková terapie artrozy se v České republice neprovádí. S pozdravem Leoš Krkoška, Ph.D.

dýchání u králika

06.12.2010 - Zuzana

Dobrý den, měla bych dotaz. Mám půl roku starého králíka. Když běhá, tak vydává zvuky, které zní něco jako vibrace, chochtání, nebo jako kdyby měl problémy s dýcháním. Vždy vydává tyto zvuky jen když běhá, když sedí, tak ne. Má falešnou březost, tak nevím jestli třeba nemá v sobě chlupy, nebo tak něco.. Děkuji za odpověď
Dobrý den, doporučoval bych návštěvu u kolegů, aby se podívali jestli nemá Váš králíček zánět na plicích. S pozdravem Leoš Krkoška, Ph.D.

kožní změny

27.11.2010 - Ivan Rubeš

Dobrý den. Mám ročního riedbecka a poslední dobou se u něj v krátké časovém úseku projevilo zarudnutí vnitřku ucha, stroupky a na kůži (cca 2-3mm) v srsti, které zmizí a zanechají lisinku, zarudlá kůže v podpaží a v neposlední řadě boule asi 3cm na obou varlatech směrem k ocasu. Jeden veterinář vymačkal žlázy, druhý nasadil antibiotika obé proběhlo bez zásadní změny. Připadám si bezradný. Moc děkuji za odpověď
Dobrý den , je potřeba provést laboratorní testy, jako kožní seškrab na parazitární onemocnění, cytologický otisk kůže, vyšetření krve atd. Podel výsledků bych nasadil konkrétní terapii. S pozdravem Leoš Krkoška,Ph.D.

Nález v krvi

21.11.2010 -

Dobrý den pane doktore, máme 9-ti letého křížence kavkazského a středoasijského ovčáka. Před 14 dni onemocněl a krevní rozbor ukázal na akutní úbytek červených krvinek a naopak nárůst krvinek bílých, což údajně způsobila nějaká u nás málo známá bakterie. Byl proveden taky test na boreliózu (pes měl před měsícem pod okem klíště), která se nepotvrdila. Léčíme ho antibiotiky Doxybene již osmým dnem, ale výrazné zlepšení se zatím nedostavuje. Pes nemá chuť k jídlu, obtížně sní 1/3 dřívější krmní dávky. Odmítá i syrové hovězí maso a játra, které dáváme jako přirozený zdroj železa. Je malátný, apatický, má problémy s motorikou, větší část dne proleží a máme pocit, že někdy nepoznává nás ani přostředí, ve kterém se nachází. Někdy dokonce vrčí na nás i na lidi, které zná, což nikdy předtím nedělal. Prosíme o Váš názor, zda by se dle těchto příznaků nemohlo jednat i o jinou diagnózu např. encefalitidu a jestli můžeme doufat v úplné vyléčení. Za Váš názor i radu moc děkujem.
Dobrý den,pokud má pes v krvi malo červených krvinek (anemie) je potřeba zjistit její původ. Nárust bílých krvinek může být způsoběn infekcí v těle a je nutno pátrat kde problém vzniká. Pokud je podezření na nějakou bakterii, lze provést takzvanou kultivaci krve (mikrobiologické vyštření), čímž se bakterie potvrdí nebo vyvrátí. Přimlouval bych se udělat RTG dutiny hrudní a ultrasonografické vyšetření dutiny břišní, aby se nepřehledl nějaký skrytý problém. S pozdravem Leoš Krkoška, Ph.D.

patentní duktus arteriosus

20.11.2010 - Gizela Smočková

Dobrý den pane doktore, mám 5-ti letou fenku toy pudlíka u které byl před týdnem diagnostikován PDA (sekundární dilatace levé komory, levá siň stabilní, mitr. chlopeň jen s minimální regurgitací, tok zleva doprava, dilatace + turbulence v trunc. pulmonalis). Řeším zda jí nechat operovat nebo už ne. Mohl by jste mi prosím napsat Váš názor. To, že jí operace pomůže vím, jen by mě zajímalo zda pes v tomto věku má šanci operaci zvládnout. Většinou se v článcích zmiňují jen o štěňatech. Předem Vám moc děkuji za odpověď
Dobrý den, patentní ductus arteriosus (PDA) je vrozená vada a jak píšete vždy se tento problém řeší u šťěňat. Ve vašem případě je dúležité jaké klinické příznaky má pacient, jestli mu to činí nějaké obtíže a jak je nekonec hodnoceno srdce na ultrasonografu specialistou. Důležité je jak velké sekundární změny jsou na srdci přítomny. Pokud má Váš pejsek klinické příznaky, tak bych se při levopravém zkratu přiklonil k chirurgickému výkonu. Je potřeba zmínit, že chirurgie v této oblasti je extrémně nebezpečná, stěna PDA je velmi křehká a hrozí vykrvácení. S pozdravem Leoš Krkoška,Ph.D.

fibrosarkom u kočky

19.11.2010 - Hana Koubková

Dobrý den,kocourkovi je 9 a půl let, diagnoza fibrosarkom gradeII. Po první operaci byla odstraněna velká část tkáně, ale po třech měsících byl znovu nález a operace. Bohužel máme další malý nález. Prosím poradte, jestli opět operovat. Děkuji.
Dobrý den, co se týče fibrosarkomu, tak se musí udělat velmi radikální chirurgie. To znamená, že když je nádor na břiše, tak se musí odoperovat i stěna břišní, když je nádor na stěně dutiny hrudní musí se odstranit i část žeber a hrudního koše. Chirurgie je to náročná,ale bez radikálního přístupu se bude nádor vždy vracet. Takže je to na zkušenostech operatéra. S pozdravem Leoš Krkoška, Ph.D.

trávicí problémy

15.11.2010 - Irena Průšová

Dobrý den pane doktore, měla bych jeden dotaz. Máme 15 letého dalmatina. Dost často se stává, že má strašné škrundání ve střevech, plynatost, venku hodně žere trávu. Někdy ji vyzvrací a když ne tak odejde stolicí. V té době nic nežere, teď naposled škrunádní trvalo 24hodin. Stravu má již přes rok pro seniory. Děkuji Vám moc za odpověd.
Dobrý den, u starších zvířat se tyto problémy mohou vyskytovat. Pokusil bych se podávat lehce stravitelnou potravu, například Hills I/D,případně lze podával léky a probiotika na úpravu trávení. Ovšem záleží to na konktérním zvířeti. V každém případě je potřeba tento problém konzultovat s veterinářem osobně.S pozdravem Leoš Krkoška,Ph.D.

Veterinární poradna

ZAVŘÍT

Váš dotaz byl odeslán!

Napište Váš dotaz

Jméno *
Email *
Předmět *
Dotaz *
* Vyžadovaná pole