Veterinární poradna

Zadat dotaz

Stránka: 1 2 3 4 5 6 ... 35 36 37 

problém s tlapkami

04.06.2015 - Eva Tvrdíková

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, čím mám mazat psovi tlapky, aby neměl ohlazené polštářky. Docela mu to klouže na hladkém povrchu venku, asi to bude i tím teplem a suchem, polštářky má hladké oproti zimě, kdy byly drsnější. Chtěla bych mu tedy packy nějak zregenerovat. Děkuji za radu a přeji hezký den. Eva Tvrdíková
Dobrý den, obávám se, že masti by tlapky pouze změkčily, ale hladkost tlapek neovlivní. Pokud se na tlapkách neobjevuje změna pigmentace, krusty, nebo nejsou bolestivé, nepovažovala bych to za patologii. S pozdravem MVDr. Kunertová Magda

zažívací potíže

02.06.2015 - Kateřina

Dobry den, mam čivavu starou 8 měsíců. Dneska v 5 ráno me vzbudilo hrozne kručení v bříšku nikdy dřív to neměla granule nechce, nezvrací ani nemá průjem. Granulky ma royal canin. Jsem z toho, ale nervózní 🙁 dekuju
Dobrý den, kručení v břiše může znamenat pouze drobné narušení trávení. Kdyby však přetrvávala s tím spojená inapetence (nechuť k jídlu) delší dobu, bylo by dobré pejska vyšetřit. Pokud by se objevil průjem nebo zvracení, je to indikace k návštěvě veterinárního lékaře. S pozdravem MVDr. Kunertová Magda

Zánět vedle konečníku

31.05.2015 - Helena

Dobrý den mám mopsika a udělala se mu hned vedle konečníku hnisava boule. Můžete mi poradit co s tím? Děkuji
Dobrý den, s největší pravděpodobností se jedná o zánět anální žlázky, která se nachází veld eřitního otvoru na 4 a 8 hodině. V určitých situacích může dojít k rozmnožení bakterií v samotné žlázce a následně přestup do okolí což se projevuje otokem. Je potřeba se zastavit u veterináře, aby se žlázka vypláchla a aplikovala se do ní účinná látka pro zklidnění. S pozdravem Leoš Krkoška, Ph.D.

Andulka

26.05.2015 - Pavlína Kršková

Dobrý den, před týdnem jsem si přivezla mladou andulku (nedávno vylétla z hnízda). Celou dobu se nijak zvlášť neprojevuje. Na prostředí klece už si zvykla, ale zdá se mi, že poměrně často pospává (dnes celý den), je načepýřená a ani neštěbetá. Od chovatele vím, že nebyla očkovaná. Je možné, že je unavená, protože je mladá? Co bych jí měla koupit, abych nemusela k veterináři? Děkuji za odpověď.
Dobrý den, co se týče ptáků, tak spolupracujeme s veterinou mada, 315 695 847, veterinamada@gmail.com. S pozdravem Leoš Krkoška, Ph.D.

Kožní problémy u fretky

19.05.2015 - Deni

Dobrý den, mám fretku a ta se poslední dobou dost drbala a tet jsem zjistila že má na zádech takový červený flek s černými tečkami. Co je to a jak se toho dá zbavit?
Dobrý den, potíže s kůží může mít mnoho příčin. Svědivé onemocnění může znamenat parazitární onemocnění. Paraziti se prokáží nebo vyvrátí kožním seškrabem a následným vyšetřením pod mikroskopem. Další možnost je bakteriální infekce kůže, která může taky způsobovat svědění. Nesmíme také zapomínat na možné alergické příčiny svědivých stavů. S pozdravem Leoš Krkoška, Ph.D.

Barf

14.05.2015 - Veronika

Dobrý den. Asi za 14 dní si domu přivezeme 7 týdení štěňě amerického pitbulla a paní od které ho máme, nám poradila krmení barfem, což se nám líbí. Poslala nám k tomu jídelníček, ale je tam vypsaná gramáž a mě je divné že by se gramáž nelišila podle váhy psa a kor když je to štěně. Bylo by možné s Vámi prokonzultovat jídelníček při barfování? Děkuji Veronika
Dobrý den, krmení štěňat má svá specifika. Úplně nejlepší bude když zavoláte na telefon kliniky a celou problematiku probereme. S pozdravem Leoš Krkoška, Ph.D.

Selhání ledvin

04.02.2015 - Scheithauerová

Mám čtyřletou fenku berňáka.v listopadu ji vypadlo hárání.Asi 14 dní Po termínu přestala žrát a začala více pít.Veterinařka udělala vytěr a sono.Diagnostikovala zánět dělohy,který je v počátku a přeléčí je ATB.Pri kontrole po třech dnech byl proveden odběr krve hodnota urey 14,5 a kreatininu 179.Začala dostávat dietní granule a konzervy.Píchala se B12.začala žrát a trochu pít.Po té opět přestala.Granule vůbec nechtěla.Začala jsem vařit těstoviny s vývarem a s fenka začala baštit.Začatkem ledna začala by´t zase smutná.Hodnoty urey 18,7 a kreatininu 200.Nasazen Ipakitin a asi po týdnu ožila těšila se ven,i když jen na krátké procházky,protǒze byla unavená.Měla jsem radost,že se nám uzdravuje .Tak jsem byla 30.1 na novem odběru.Urea 13,5 ale kreatinin 231.Vypadá celkem veselá a baštit těstoviny s vývarem a dietní kapsičky.Chuť k jídlu zatím neztratila.Chtěla bych se tedy zeptat,zda nemáte nějakou radu,jak pomoci.Je nějaká śance,jak fence pomoci?Máme moc hodnou veterinářku,ale jak se říká,víc hlav víc ví.Předem vám moc děkuji.Scheithauerová
Dobrý den, v dotazu popisujete pravděpodobné chronické selhávání ledvin. Hodnoty močoviny a kreatininu jsou na docela dobrých hodnotách. Jako doplňující informace by bylo prospěšné zjistit v jaké stavu jsou ledviny na ultrasonografu. Takto se hodnotí architektura ledvin a ostatní orgány v dutině břišní. Dále se hodnotí hladina fosforu v krvi, což je další údaj pro vyhodnocení stavu. Bohužel Vaše plemeno má jakousi genetickou predispozici pro ledvinné selhávání. Nedá se predikovat jak dlouho takové ledviny vydrží při těchto hodnotách. V současné době je na trhu ještě preparát Pronefra, který může být společně s ledvinnou dietou benefitní. Ipakitin je další možný preparát na vychytávání fosforu z potravy. S pozdravem Leoš Krkoška, Ph.D.

Dlouhodobá antibiotika

30.01.2015 - Adam

Dobrý den, Chtěl bych se zeptat zda jsou dostupná antibiotika po kastraci psa co vydrží po napichnuti v době operace dalších 14 dni?
Dobrý den, taková antibiotika skutečně existují. V krvi se po aplikaci váží na bílkoviny krevního séra. Proto mohou být tak dlouho účinná. Je otázkou zda je potřeba používat tento preparát, protože po běžné kastraci se ATB již nepoužívají nebo jen po omezenou dobu. V tomto případě má zvíře ve svém organismu zbytečně dlouho aplikovanou účinnou látku. Když se dělá chirurgie správně v aseptickém prostředí dává se antibiotická clona jen perioperačně a pak již nejsou potřeba. Druhý faktor je cena,kdy zmiňovaná aplikační forma je poměrně drahá. S pozdravem Leoš Krkoška, Ph.D.

Zápach z dutiny ústní

28.01.2015 - Ivan Slovík

Chcem sa opýtať, mame fenku minipinčer 6 ročnú a asi pred pol rokom jej zapáchalo z papuľky. Po vyšetrení u veterinára jej bol vytrhnutý zub a vyčistené zúbky od kameňa. Teraz už asi mesiac jej nenormálne zapácha z papuľky , zúbky su čisté. Čo sa asi stalo ? Fenka je normáľne , správa sa normáľne.
Dobrý den, odpověď je jednoduchá. Po půl roce od vyčištění u kolegů se zase začal usazovat zubní plak, který způsobuje zápach. Když na zubech plak zůstane delší dobu, tak začne mineralizovat a udělá se známý zubní kámen Jediný fungující systém je čištění zubů pomocí měkkého kartáčku a psí zubní pasty s příchutí masa. Aby to mělo smysl, tak čištění by se mělo dělat obden. S pozdravem Leoš Krkoška, Ph.D.

Kastrace kocoura

25.01.2015 - Sylvie

Dobrý den, před třemi dny jsem nechala svého devítiměsíčního kocourka kastrovat. Zdá se být naprosto v pořádku, basti, vumesuje se, má ale problém skákat i na menší skříňku. Je to v poradku? Jinak chůzi má normální, nekulha nebo něco takového.
Dobrý den, tři dny po kastraci se omezení v pohybu ještě může vyskytovat. Není to nic neobvyklého. S pozdravem Leoš Krkoška, Ph.D.

Veterinární poradna

ZAVŘÍT

Váš dotaz byl odeslán!

Napište Váš dotaz

Jméno *
Email *
Předmět *
Dotaz *
* Vyžadovaná pole