Veterinární poradna

Zadat dotaz

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 ... 35 36 37 

Onemocnění oka u křečka

15.12.2014 - Zuzana

Dobrý den, mám dotaz ohledně syrského křečka, je mu/jí (stále nevím zda je to holka nebo kluk) cca rok. Na pravém boku se mu/jí udělala černá boulička. Ze začátku si říkám, jo dobrý, to zmizí, jenže boulička se pomalinku zvětšuje. Vypadá to, že ho/jí to vůbec nebolí, když se normálně hýbe, chodí a pod. ale když jsem bouličku študovala, tak jsem se jí jemně dotkla a křeček začal vyvádět. Mám strach jestli to není nějak moc špatné...:( neví někdo co to je prosím? Za každou radu děkuji...
Dobrý den, omlouvám se došlo z mé strany k omylu. Útvar na boku může být způsoben několika příčinami. Občas se může vyskytnout onkologický problém v podobě nezhoubných nádorů. Druhá varianta je zánětlivý proces. S pozdravem leoš krkoška, Ph.D.

Změna prostředí u kočky

10.12.2014 - Romana

Dobrý den, prosím Vás o radu ohledně naší kočičky. Před páru dny jsme se přestěhovali s rodinného domku do bytu. Problém je, že naše kočka byla zvyklá chodívat volně ven, jenomže teď již nemuže, neboť bydlíme v paneláku a byt je moc vysoko. Koupili jsme jí škrábadla, ale stejně vidím, že je docela agresivní v nočních hodinách, kdy chodívala ven. Je zde nějaké vychodisko, jak by si mohla zvyknout na to, že již nechodí ven? Snažíme se s ní hrát a bavit ji, přesto vidím, že je smutná.Také jsme přemýšleli o vodítku, ale nejsem si jistá, zda-lito vyřeší její nadměrnou aktivitu. Moc Vám děkuji za Vaši odpověď. Romana
Dobrý den, jakmile dojde ke změně životního prostředí u kočky může to vyvolat psychický stres se všemi důsledky. Doporučitelné je provést co nejvíce opatření,aby se vaše kočička v novém bytě cítila co nejlépe. Dostatek záchodů a omezení stresových faktorů. Pro překonání změny lze použít třeba antistresové kočičí hormony ve specialitě Felliway, sprej, dlouhodobý odpařovač. V případě, že toto nepomůže lze uvažovat o nasazení medikamentů, které také mohou uklidnit rozbouřenou psychiku vaší kočky. S pozdravem Leoš Krkoška, Ph.D.

Zranění při stříhání

09.12.2014 - Zdena

Dobrý den pane doktore, má kamarádka má mnoho morčat. Začínám mít pocit, že péči o ně přestává zvládat a bohužel nedávno, jednomu morčeti stříhala ve spěchu srst kolem hlavy a věřím, že nerada, ale ustřihla mu kousek ouška a hodně to krvácelo. Ona tvrdí, že ho to nebolí, protože o nic nejde, já tvrdím, že ho to bolí a je to je týrání. Prosím, můžete mi sdělit která má pravdu, mě to tak vadí, že asi bude po přátelství. Děkuji za váš čas a případnou odpověď Z.
Dobrý den, tím, že zvířata žijí v našem životním prostoru provádíme na nich mnoho činností, které jsou nezbytné. Tím myslím ne jen veterináře, ale také chovatele. Stříhají se drápky, vytrhává se srst z uší u stále rostoucí srstí, vymačkávají se anální žlázky. Někdy se může stát, že tato činnost skončí nešťastně a dojde ke zranění. Pokus se to stane nechtěně a poranění kůže dobře ošetříme ať už doma nebo u lékaře nelze mluvit o týrání zvířete. Dokonce někdy dojde ke zranění kůže i v profesionálním kadeřnickém psím salonu. Pokud by někdo zvíře zraňoval záměrně a neposkytl mu adekvátní pomoc jedná se o týrání ošetřené také legislativně. S pozdravem Leoš Krkoška,Ph.D.

Absces pod okem

06.12.2014 - Jan Pohan

Dobrý den, mám 4 letou fenku foxteriéra, je to zdravé aktivní zvíře, ale opakovaně se u ní vyskytuje asi centimetr pod pravým okem abces, který je při zatlačení pro psa bolestivý a na štíhlé hlavně psa je vidět patrná asymetrie. Můj veterinář tvrdí, že je to od zubů, a nasadil vždy antibiotka, které zánět po 10 denním užívání vylečí. Pes má pravda menší vrstvu zubního kamene, ale nezdá se mi, že by mohlo být od zubů, mám podezření, že se jedná o abses který je někde hluboko v uchu, protože pes často vytřepává jakoby něco hlavou. Chci se zeptat na váš názor a také bych se chtěl zeptat, zda je možné psa stomatologicky ošetřit bez úplného uspání? Díky moc za odpověd
Dobrý den, zánětlivé zduření pod okem skutečně nejčastěji způsobují zuby. V takové případě nestačí pouze nasadit antibiotika, protože se stav může dočasně upravit, ale za pár dní se to udělá znova. V takovém případě je potřeba udělat RTG vyšetření dané oblasti v sedaci a zjistit, který kořen stoličky zánět způsobuje. Nejčastěji to dělá čtvrtý premolár nebo první molár. Po RTG se takový zub nejčastěji vytrhne. také je možno provést terapii zaníceného zubu ošetřením periapikálního abscesu, který se propaguje otokem kůže pod okem. Už jsem zažil případ, kdy podobný proces nebyl způsoben zubem, nýbrž travní osinou, která přes spojivkový vak vycestovala do podkoží a způsobovala tak opakované abscesy. Obojí ošetření se dělají v analgosedaci, jelikož naši pacienti většinou i po vysvětlení nechápou, že mají držet s otevřenou dutinu ústní a tolerovat nepříjemné ošetřování. S pozdravem Leoš Krkoška, Ph.D.

problémy s dásněmi

24.11.2014 - Hana Švarcová

Dobrý den, moje 11letá fenka springeršpaněla má problém s dásněmi - jsou zbytnělá, na dotek mírně krvácejí, jsou spíše světlé barvy, zubní kámen spíše nemá. Jakým způsobem lze Brittě pomoci? Děkuji za odpověď.
Dobrý den, většinou se jedná o hyperplazii dásně, která se zvětšuje a může dokonce přerůstat zuby. Někdy se může jednat o onkologický problém. Rozlišení těchto dvou stavů se dá histologicky po odebrání malého vzorku tkáně. Oba problémy se pak daní řešit správným chirurgickým postupem. S pozdravem Leoš krkoška, Ph.D.

kůže u králika

22.11.2014 - Nela

Dobrý den. Mohu mít dotaz? Moje králičí slenčna měla jakousi náladu, že si umývala uši ale z toho vzniklo to že si je málem chtěla urvat prostě si je stršně tahala, a na hlavičce má lví srst (králíček lví hlava je její rasa) a jakoby u těch oušek si jí vyrvala a teď nemá žádnou a u krčku jí chybí srst. Nevíte co to je? Děkuji moc
Dobrý den, potíže na některé části těla ukazují, že se tam něco děje. Škrábání na uchu nejčastěji ukazuje, že by mohl být přímo v uchu zánět. Postižené zvíře nemá jinou možnost, než se v postižené oblasti škrábat. Někdy se může jednat o zánětlivý nebo dokonce alergický stav na kůži a klinické příznaky jsou zase velmi podobné. Pokud problém přetrvává, doporučuji navštívit svého veterináře. S pozdravem Leoš Krkoška, Ph.D.

útvar u análního otvoru u fretky

15.11.2014 - Alena

Dobry den, pred 14 dny sem si vsimla boulicky u zadecku moji 5-lete fretecky. Vet rekl, ze se jedna o ucpani pachovych zlazek, coz jsem si take myslela. Nasadil antibiotika v tabletach, ktera nezabrala... Ted picham injekce, zbyvaji jeste tri z celkovych 7. Ale zlepseni zadne, boule se zvetsuje a modra.
Dobrý den, pokud se jedná o zánět análních žlázek je vhodné také provést jejich výplach a evakuaci nežádoucího obsahu. Do prázdné žlázky se aplikují léky pro podporu celkové terapie. Není také vyloučeno, že proces má jinou příčinu. Například onkologickou povahu. V takovém případě se dělá cytologické vyšetření pro vyvrácení nebo potvrzení diagnozy. V případě zánětu bez odezvy na antibiotika je vhodné udělat mikrobiologické vyšetření a stanovit citlivost přítomných bakterií na konkrétní antibiotika. S pozdravem Leoš Krkoška, Ph.D.

Paralýza pánevních končetin

14.11.2014 - Koudelka

Dobrý den,náš 5ti měsíční kocourek začal být špatný na zadní.Na jídlo a na wc si dojde,ale má problém.Zadní packy někdy vyloženě táhne po zemi a když už se konečně postaví tak má nohy dost roztažené.Na odpočívadlo nebo na sedačku se vyloženě vytáhne předníma packama.A na levou zadní i kulhá.Na veterině jsme byly,prý nic nenašla.Dostal Catosal a Meloxidyl,teplotu neměl,váha byla 2kg.Po týdnu ale žádné změny.Jsme důchodci,takže peněz na veterinu moc není.Dá se očekávat zlepšení,děkujeme za odpověď.
Dobrý den, v případě postižení pánevních končetin bych doporučil provést rtg vyšetření pánve zda nedošlo k nějakému traumatu. Dále by bylo potřeba provést neurologické vyšetření zda není postižená nervová soustava. Z infekčních onemocnění je potřeba vyloučit nervovou formu toxoplazmozy. S pozdravem Leoš Krkoška, Ph.D.

blechy

09.11.2014 - Jana

dobry den, nase kocka byla parkrat venku a chytla blechy,k tomu se neustale drbe a ve velkem ji pada srst,nalezam v byte chuchvalce srsti a na jejim kozichu to uz jde znat+nam zacla ocuravat veci (kocici wc ma pravidelne cistene) tzkze netusim co s ni...vycesavana je taktez pravidelne..a proti blecham jsme dali frontline..mohla neco od tech blech chytnout?ze ji tak vypxdava ta srst a cura jinde nez kde ma?k vet. se dostaneme az ve stredu :-/dekuji za jakoukoliv odpoved
Dobrý den, frontline na blechy by měl stačit. Pruritus je pravděpodobně způsoben přítomností tohoto parazita. Močení na nevhodných místech chce komplexní přístup, pravděpodobně jí něco začalo vadit a močení na zdi dělá schválně. Chtělo by to analýzu plus existuje například Feliway nebo třeba i medikamentozní léčba. S pozdravem Leoš Krkoška, Ph.D.

Kůže kolem oka u králika

02.11.2014 - Lukáš Voňka

Dobrý den. Chtěl bych se zeptat máme doma králíky a u jednoho samce nám začali opadávat chlupy kolem očí. Předem děkuji za odpověď.
Dobrý den, mohlo by se jednat o zánět kůže nebo i přímo oka. Není vyloučen i kožní parazit. Doporučil bych, aby to skoukl veterinární lékař. S pozdravem Leoš Krkoška, Ph.D.

Veterinární poradna

ZAVŘÍT

Váš dotaz byl odeslán!

Napište Váš dotaz

Jméno *
Email *
Předmět *
Dotaz *
* Vyžadovaná pole