Veterinární poradna

Zadat dotaz

Stránka: 1 2 3 ... 6 7 8 9 10 ... 35 36 37 

Kastrace králiků

29.09.2014 - Jandečková Irena

Dobrý den, mám doma 5 králíčků...3 samičky a 2 vykastrované samečky. Slyšela jsem ale, že nevykastrované samičky hodně trpí na nádory. Je to pravda? Nechce se mi je nechávat pro nic za nic uspávat a operovat. Děkuji za odpověď.
Dobrý den, nedá se říci, že by nekastrované samice králíků trpěly na vyšší výskyt nádorových onemocnění. Tato informace je nepřesná a zavádějící. S pozdravem Leoš Krkoška, Ph.D.

Ušní svrab a krev v moči u kotěte

13.09.2014 - Kamila Peroutková

Dobrý den, před týdnem jsme našli v trávě u silnice zhruba 3-měsíční kotě. Na první prohlídce veterinář zjistil ušní svrab a zánět spojivek. Léčili jsme 5 dní Ophtalmo-framykoinem oči a Otospectrinem zvukovod. 6. den jsme jí našli s vestibulárním syndromem-nystagmus a disequilibrium. Ráno mu diagnostikoval veterinář zánět středního ucha a dostala Clavaspectrin (čtvrt ráno a večer) a Loxicom. Druhý den léčby Clavaspectrinem jsme náhodně (běžně chodí striktně na písek) našli krev v moči-spíše slabší červené zbarvení. Dříve nám moč přišla lehce nažloutlá/čirá. Je možné, že to je vedlejší příznak některého z léčiv, nebo máme předpokládat zánět močových cest? Léčbu antibiotiky má ještě na 10 dní. Předem děkuji za odpověď.
Dobrý den, pravděpodobně krev v moči se současnou medikací nesouvisí. To co je v moči se dá velmi lehce zjistit její vyšetřením (močový papírek a vyšetření sedimentu). Tak se dá nejspolehlivěji odlišit zánět od vedlejších účinků léků. Co se týče ušního svrabu mám nejlepší zkušenosti s preparáty Stronghold nebo Advocate pro kočky, jsou to přímo antiparazitika a ne směs mnoha látek, které většinou ani nejsou potřeba. Držím palce, at se Vám kotě brzy vyléčí. S pozdravem leoš krkoška, Ph.D.

tržné zranění

04.09.2014 - Katarína

Dobrý deň. Moja ročná labradorka si natrhla na plote hornú časť prednej labky. Boli sme u veterinára, ktorý jej to zašil, má 8 stehov.Na druhý deň jej z toho začala kvapkať taká svetlá krv. Dnes je to tretí deň a stále je to také zamokvané a sem tam to aj kvapká. Je to normálne? Niekedy to vyzerá aj pekne zaschnuté,ale akonáhle sa pohybuje, zase to tak zamokvá alebo kvapne aj pár slabočervených kvapiek....Veľmi pekne ďakujem za odpoveď.
Dobrý den, pravděpodobně se jedná o kontaminované zranění a to by se nemělo úplně zašít chirurgickým materiálem. V takových případech se použije drén, který odvádí vzniklý sekret z rány a nasadí se antibiotika. V případě, že je infekce stále přítomna odebere se vzorek na mikrobiální vyšetření a podle se volí příslušné antibiotikum. samotná rána se několikrát denně vyplachuje desinfekčním roztokem. Čili odpověď na dotaz zní, že by ze zašité rány nic vytékat nemělo. Když vytéká je to infekce. S pozdravem Leoš Krkoška, Ph.D.

Tmavé skvrny v dutině ústní

01.09.2014 - Adriana

Dobrý den, můj 7 měsíční pejsek border kolie má plnou pusu hnědých fleků? Tak si nejsem jistá jestli se jedná o pigment nebo to je něco spatně?? Jeho sourozenec žádné flíčky nemá. Děkuji
Dobrý den, bez fotky asi úplně přesně neporadím. Ale u tak mladého štěněte se skutečně s největší pravděpodobností jedná o pigmentové skvrny. Můžete mi zaslat foto na info@veterinasuchdol.cz a budu přesnější S pozdravem Leoš Krkoška, Ph.D.

Fáze spánku

28.08.2014 - katka01

Dobrý den,chtěla jsem se zeptat jestli je normální když náš pejsek ze spaní sebou hází a klepe se. Máme ho teprve pár dní jsou mu dva měsíce a majitel pejska nám řekl že má nejspíš plovoucí syndrom..máme o něj veliky strach aby se mu něco nestalo,myslíte si že je to normální nebo bychom to měli nák řešit?...děkuji
Dobrý den, to co popisujete bude nejspíše hluboká fáze spánku, které říkáme REM. V této fázi je zvíře těžko probuditelné a může dojít k záškubům svalstva. Není to problém. S pozdravem Leoš Krkoška, Ph.D.

Kokcidie u králíků

28.08.2014 - Renáta Vejvodová

Dobrý den, mám dotaz ohledně zakrslého králíka. Koupili jsme si ho od chovatelky, když mu bylo 7 týdnů. Ta nám řekla, že mu nemáme dávat žádnou čerstvou zeleninu, jen granulky, seno a vodu. Asi po týdnu začal mít králíček měkčí bobečky a občas tzv. vánočky. Zašli jsme k veterináři, který udělal rozbor a zjistil, že má kokcidiozu. Nález ale prý nebyl klinický, protože na králíčkovi nespatřil žádné jiné příznaky. Doporučil nám, abychom mu dávali jen seno a vodu, a dal nám lék toltrazuril, který jsme mu měli dávat do vody 2 dny. To jsme udělali. Pak nám dal na 4 dny probiotika, které jsme mu také dávali do vody. Vzhledem k tomu, že byl králiček stále dost hladový, začali jsme mu dávat trochu junior granulek, po kterých se může utlouct. Po 10 dnech jsme šli znovu k veterináři a nechali jsme udělat kontrolní rozbor bobků. Veterinář řekl, že už jsou tam kokcidie jen ojediněle, tak máme dávat do vody Acidomid. K jídlu doporučil jen seno a občas trošinku zeleniny a ovoce. Ke granulkám nám řekl, že je nemáme dávat vůbec, protože mu škodí. Je možné, že už nemáme dávat žádný lék proti kokcidioze, aby byl nález zcela negativní? A opravdu jsou granulky pro králíky tolik škodlivé? Prosím o vaši radu, a předem děkuji
Dobrý den, pokud má králík pestrou potravu, tak je to pro něj dobře. Některý má rád granule připravené výrobcem a jiný je nesnáší a skoro se jich nedotkne. Nedá se říci, že by komerční granule byly nějak nevhodné pro výživu králíků. Doporučuji také podávat směs různých zrnin, zeleninu a také trávu. Na štavnaté a zelené krmení se ovšem musí trávicí trakt připravit, jelikož na to není zvyklý. Důležité je, aby po jakékoli potravě nedocházelo k úbytku váhy. Králík je pseudokoprofág, to znamená, že požírá svůj vlastní trus. Aby se obohacoval o vitamín B, který vzniká ve střevě. S pozdravem Leoš krkoška, Ph.D

Potíže s králíkem

28.08.2014 - Nela

Dobrý den. chtěla bych se zeptat. Mám králíka (králík lvíček- nejspíš samička) a řekla bych, že si poměrně často líže zadní nožičku. Taky mám pocit že má něco s jedním očkem. Mám pocit jako by tam něco měl. No a teď poslední dobou má chladné ouška. Nejdřív má ráno chladné obě a třeba později má jen jedno. Příjde mi že častěji spí (před tím jen trochu odpočívala) Jinak denně sní svou porci jídla, zeleninu, seno i normálně pije. Že by měla mokro pod hlavičkou ana pacce jsem nevypozorovala. Stolici i moč má také v pořádku. Může to být něco? Nemůže to být nějaká nemoc? Dost se o ní bojím. Předem děkuji za odpověd
Dobrý den, pokud si váš králík líže zadní nohu, provděpodobně tam má nějkaý problém a chtělo by to vyšetřit veterinářem. Pokud vidíte přivírání víček na jednom oku, výtok z oka nebo zarudnutí, opět by to měl vidět veterinář. Jinak jesti přijímá potravu a nabírá váhu, celkově bude zdravý. S pozdravem Leoš krkoška, Ph.D.

neurologické záchvaty

27.08.2014 - Jana Jansova

Dobry den. Mam 11 leteho boxera. Bere prasky Na srdce tritace 2.5 na srdce a phenaemal0.1.Co mame delat kdyz ma zachvat trva 2 hodiny nez se sklidni. Toči se dokola.A tělo ho moc neposloucha. prasky bere 2 krat dene.neni to silne. A hrozne dycha.Jinak dobre ji pije.Manzel ho chce nechat utratit. Pan doktor ne ze ma dobrou fyzičku.Dekuji
Dobrý den, podle popisu se jedná o problém, který není dobře medikovaný. Lék Phenaemall je určený na léčbu idiopatické epilepsie. Pokud má pacient i přes tuto medikaci záchvaty trvající dvě hodiny určitě bych revidoval primární diagnózu, protože tato léčba je neučinná. U Vašeho pejska připadá v úvahu mhodo dalších neurologických či jiných problémů. S pozdravem Leoš Krkoška, Ph.D.

Perineální hernie

11.08.2014 - Evžen Proschek

Zdravím... Sdělte mi, prosím, na kolik (asi přibližně) by přišla u Vás kompletní chirurgická operace perienální hernie, a předpokládejme, že bez komplikací. Pejsek King Charles Spaniel, stáří 8 let, váha cca 7 kg. Ještě prosím o info, jak dlouho dopředu je třeba objednat termín na provedení... Děkuji předem za odpověď, E.P.
Dobrý den, cena se pohybuje přibližně 5-6 tisíc plus DPH. Předpokládám, že se jedná o pacienta samce. Při této chirurgii se provádí u nás standartně transpozice musculus obturatorius internus. Zvyšuje to pravděpodobnost úspěchu. Někdy se dokonce musí použít rekonstrukční mřížka, pokud v místě chirurgie není dostatek tkání na suturu. Dále by se měla provést kastrace, at už chirurgická nebo chemická, aby se problém pod vlivem testosteronu dále neprohluboval. S pozdravem Leoš Krkoška, Ph.D.

problémy s očima

01.08.2014 - miki

Dobry deň ,môj 10 ročny mops ma problemy s očami.Slabo vidi,akoby stracal zrak.Je malatny,velmi vela spi.Oci zeleny hlien.Niekolkokrat som mu podal očne kvapky-ocianky
Dobrý den, v tomto případě by bylo velmi doporučitelné navštívit svého veterináře, aby oči vyšetřil. Může se jednat o nedostatečnou produkci slz. Není vyloučen i běžný hnisavý zánět spojivek. S pozdravem Leoš Krkoška, Ph.D.

Veterinární poradna

ZAVŘÍT

Váš dotaz byl odeslán!

Napište Váš dotaz

Jméno *
Email *
Předmět *
Dotaz *
* Vyžadovaná pole