Veterinární poradna

Zadat dotaz

Stránka: 1 2 3 ... 7 8 9 10 11 ... 35 36 37 

Utvary u kočky

30.07.2014 - kata

Dobrý den mám prozbu moje kočička začala mít boule po celém bříšku neboli ji to když stojí tak ti spíše vypadá jak vytahany vačky dík
Dobrý den, nedá se takto odpovědět co způsobuje problémy. Pokud se na pacientovi vyskytnou nějaké útvary, provádíme cytologické vyšetření a na základě výsledků navrhujeme léčbu. Může se jednat o zánět nebo třeba onkologický problém. S pozdravem Leoš Krkoška, Ph.D.

Rem fáze spánku

14.05.2014 -

Dobrý den, mám 4 letou kočku. Poslední dny u ní pozoruju, že má neklidné spaní a třese se ve spánku. Nedávno jsme se stěhovali, je možné že to souvisí s nervama? Případně s čím to souvisí? A jak jí toho třesu zbavit? Děkuju.
Dobrý den, ve spánku se střídají dvě záze. Jedna se nazývá REM fáze a je to moment kdy Vaše zvíře spí nejhlouběji a taky nejkvalitněji. Tato fáze je doprovázena neklidem a někdy i záškuby končetin. Nejedná se o patologii a není nutné s tímto něco dělat. S pozdravem Leoš Krkoška, Ph.D.

Alopecie na nose

11.05.2014 - Jana

Dobrý den. Máme 3-letého pejska, vlčího špice. Asi před třemi týdny mu začaly vypadávat chlupy na čenichu, před týdnem jej měl již celý holý, nyní beze změny, tzn. celý čenich holý a chlupy nedorůstají. Nemá žádné známky parazitů (boláky, zánět atd.). Krmivo ani nic jiného jsme neměnili, dostává Eukanubu pro střední plemena. Na VET nám neporadili, dostali jsme pouze doplněk stravy pro lepší srst (Canvit H), po týdnu bez zlepšení (navíc je náročné jej do něj dostat, nechutná mu). Můžete prosím poradit, o co by se mohlo jednat? Předem děkuji! JKB
Dobrý den, vypadávání srsti je vždy následek nějakého procesu. Je poteba vyloučit všechny možné příčiny jako je výskyt parazita Demodex (vypadávání srsti je často jediný příznak) nebo další možné příčiny. Vypadávání srsti také někdy pozorujeme při nedostatačné funkci štítné žlázy, kdy v těle je nedostatek hormonu s názvem tyroxín. Všechny zmíněné věci se dají vyšetřit a diagnostikovat. V poslední řadě padá v úvahu provést biopsii kůže a vyšetřit vzorek na histologii. Někdy se také může vyskytnou geneticky podmíněná alopecie a nedá se s tím nic dělat. Doporučuji důkladnější vyšetření. S pozdravem leoš Krkoška, Ph.D.

Útvar na varleti

05.05.2014 - Petra

Dobrý den,mám 7 měsíčního bílého amerického pitbulteriéra. Má na jednom varleti bulku,není to jako bulka ale spíš jako nějaký utvar a začervenalé varlata. Chtěla jsem se optat jestli se muže objevit rakovina i u tak mladeho psa? Děkuji
Dobrý den, onkologický problém u Vašeho štěněte je velmi nepravděpodobný. Spíše by se mohlo jednat o zánětlivý proces, který se dá dobře řešit. S pozdravem Leoš Krkoška, Ph.D.

Dýchací problémy u andulky

02.05.2014 - Miroslava

Dobrý den, moje 4letá andulka kýchá porád za sebou asi pul minuty a pak to prejde.Vypadá to jako by měla rýmu ,ale nemá hnisavé oci ani jí ze zobácku nic nevytéká... Prosím o radu .. predem dekuji 🙂
Dobrý den, až se vyskytne výtok z nekterých telesných otvorů je již zpravidla proces velmi rozšířený a může být pozdě. Doporučuji vyšetření u veterináře, aby se případný zánětlivý proces zastavil včas. S pozdravem leoš Krkoška, Ph.D.

Křeček

29.04.2014 - Martina

Dobrý den, mám problém s křečkem. Jeli jsme na víkend pryč, a když jsem přijela, tak jsem našla křečka jakoby úplně oteklého, jakoby byl plny vody, ale i přesto je hubený - jde mu krásně nahmatat páteř. Je nahrbená, přesto by chtěla běhat v kolečku, ale dlouho to nevydrží. Bříško není tvrdé. trus formovaný, měkký. Žere a pije s chutí, jako by jí nic nebylo. Je asi rok a půl stará - syrský křeček. V teráriu jí mám s další samičkou. Všimla jsem si, že má na bříšku ránu, kruhovitého charakteru - nejspíše kousnou. Občas se porvou mezi sebou. Kolem rány nejsou chlupy. Prosím o radu, nemůžu nikde najít žádnou odbornou literaturu. Předem děkuji za odpověď.
Dobrý den, podle popisu by se mohlo jedna to zánětlivý proces po kousnutí druhým zvířetem. Pak je potřeba podat protizánětlivé látky. Jestli se tekutiny vyskytuje v dutině tělní může se jednat o nějaké vnitřní onemocnění doprovázené efuzí v dutině břišní (srdce, játra). Doporučil bych návštěvu nejbližího veterináře. S pozdravem leoš krkoška, Ph.D.

Kastrace kočky

24.04.2014 - Blanka Kozlová

Dobrý den, má sestra má kočku sfynx a při vyšetření před kastrací se zjistilo, že má onemocnění srdce a lékař kastraci odmítl. Je nějaká možnost kočičku i přesto operovat. Moc děkuji za odpověď.
Dobrý den, občas se takovému pacientovi nevyhneme a je nutno udělat chirurgický zákrok i s rizikem onemocného srdce. V současné době jsou k dispozici anestetika, které uspí zvíře velmi šetrně. V tomto případě by bylo dobré vyšetřit jaká srdeční vada je u Vaší kočky a podle toho zvážit případně riziko. Na našem pracovišti kastrujeme kočky v celkové inahalační anestezii v Isofluranu. Což je inhalační plyn. S pozdravem Leoš Krkoška, Ph.D.

Dávkování antibiotika

14.04.2014 - zuzana

Dobrý večer.Mám dotaz:fenka(váha 5kg)dostala NOROCLAV50mg-vetrinář na její váhu předepsal dávkování jednu tabletu ráno a jednu večer,je to správně?
Dobrý den, dávkování určuje ošetřující lékař podle typu a velikosti infekce. U preparátu Noroclav se aplikuje 15mg/kg dvakrát denně. Při váze 5 kg by pacient měl dostat cca 75 mg účinné látky. S pozdravem Leoš Krkoška, Ph.D.

Nesestouplé varle

13.04.2014 - Tichánková

Dobrý den, prosím o radu. Máme čivavu kluka 1 rok starého, když mu bylo 6-7 měsíců vrátilo se mu jedno varlátko do třísla. Je to pejsek papírový, rádi bychom varlátko zachránili a třeba jednou i měli štěňátka. Primárně však mám obavu při případném odstranění jednoho, že by se pejskovi změnila povaha. Kuličku masírujeme a posouváme směrem k šourku, ale nezabírá to. Děkuji za případnou odpověď.T
Dobrý den, v případě, že varle nedocestovalo až do šourku a zastavilo se někde po cestě v tříslech nedá se s tím již nic dělat. Váš pejsek je plodný, protože má druhé varle a mláďata klidně můžete mít. Ovšem je potřeba upozornit, že jeho samčí potomci mohou mít taky nějakou formu kryptorchismu. Odstraněním tohoto zadrženého varlete se určitě nemusíte bát změny povahy. Toto jsem nikdy u svých pacientů nezaznamenal. Varle , které není sestouplé do šourku je náchylné k nádorovému zvrhnutí v pozdějším věku, a tedy se doporučuje jeho včasné odstranění. S pozdravem Leoš Krkoška, ph.D.

Klíšťata

12.04.2014 - Kateřina Vašková

Dobrý den, mám dotaz na přípravky proti klíšťatům pro psa - retrívr. Jsem těhotná a chtěla bych účinný,který nebude vadit mému stavu. Máme obojek Scalibor, ale z včerejší procházky jsem vyčesala 20 klíšťat. Anebo se mám smířit s tím, že letos je klíšťat víc? Děkuju za odpověď.
Dobrý den, obojek proti klíšťatů scalibor nemá repelentní účinky. Tedy po procházce na svém zvířeti můžete objevit klíšťata. V okamžiku, když se klíště přisaje a dostane do svého těla pro nněj toxickou látku, tak se otráví a odpadá. Takto fungují i různé preparáty "Spot-on". V současné době je na trhu novinka, která dle výrobce zaručuje tří měsíční ochranu proti klíšťatům a blechám. Jmenuje se Bravecto. Je to žvýkací tableta. S pozdravem Leoš Krkoška, Ph.D.

Veterinární poradna

ZAVŘÍT

Váš dotaz byl odeslán!

Napište Váš dotaz

Jméno *
Email *
Předmět *
Dotaz *
* Vyžadovaná pole